O nás

Rozmažte barvu, skočte do bahna, rozsypte jemný písek, ulepte se od slizu, rozpatlejte modelinu, ponořte se do duhové pěny, projděte se po oblázkách a užijte si to dobrodružství, které tyto zážitky přináší!

To (a mnoho dalšího) je Messy a Sensory Play!

Aneb rychle se na světě rozšiřující typy kreativní aktivity, u které formou zábavné hry děti objevují materiály různých vlastností jako je písek, pěna, modelína, voda, barva ale i přírodní materiály jako jsou mušle, ovoce, rostliny nebo šišky. A jak lze poznat z názvu “Messy” neboli “zaneřáděný”, často se u toho také pořádně ušpiní. Ale co je nejdůležitější – děti jsou sice špinavé, ale vydováděné a šťastné!

Zároveň zapojením všech svých smyslů: chuti, zraku, čichu, hmatu i sluchu a objevováním nejrůznějších struktur a materiálů děti podporujeme v jejich přirozeném psychickém i fyzickém vývoji (a odtud název “Sensory play”). Jedná se o výborný způsob procvičování koordinace pohybů těla (spolupráce oko-ruka, jemné motoriky, orientace na ploše i v prostoru) již od nejútlejšího věku dítěte. Během experimentální hry, kdy děti komunikují s dospělými a ostatními dětmi, se navíc zlepšují jejich sociální, jazykové i emotivní schopnosti. Děti si během tvoření hrají a poznávají nové kamarády. V neposlední řadě se zcela nenásilnou formou u dětí nastartuje proces učení tím, jak se s pomocí dospělých snaží dojít k vytvoření jednoduchého díla.

 Naše Messy a Sensory play v sobě skrývá prvky Montessori přístupu s tím, že dítě je vedeno respektujícím přístupem dospělého, ale hlavní tvoření zůstává právě na dítěti. Dospělý si během společného času odpočine (třeba i se šálkem kávy nebo čaje), a zároveň může obdivovat, co jeho dítě dokáže a jak je úžasné. Nechte své děti svobodně a v bezpečném prostředí projevit svou kreativitu a objevovat nové možnostispolečně s vámi, dospělými, které by nejspíš nenapadlo tuto “Messy“ hru provádět u vás doma v obýváku. U nás v atelieru si to vy užijete a my uklízíme! A to je FAIR(Y) PLAY!

Co vás čeká

60 minut zábavného řádění a tvoření na několika stanovištích s množstvím barev, materiálů, tvarů, chutí a vůní (domácí voňavá modelína, umělá hlína nerozeznatelná od té pravé, jedlý barevný písek, třpytivá rýže a mnoho dalšího!)

-Čeká vás mnoho různých témat (ponořte se s námi na podmořské dobrodružství, vydejte se s námi objevovat svět dinosaurů nebo divokých zvířat v džungli,  objevte záhady vědecké laboratoře, poleťte s námi na měsíc, buďte malířem, sochařem, kuchařem, čarodějem nebo se s námi pusťte do kouzelného tvoření s tematikou dětských pohádek), inspirovat se budeme ročními obdobími, tradicemi (v létě připravíte zmrzlinu, naaranžujete kytice, v zimě se zas společně připravíme na Ježíška pečením cukroví a zdobením Vánočního stromečku, na čarodějnice si uvaříte kouzelný lektvar, na Halloween si vytvoříte vlastního kostlivce), ale i vašimi přáními.

– Zábavné říkanky, rýmovačky a relaxační hudba během tvoření

– Výtvor vlastní výroby si od nás odnesete každý týden

To a mnoho dalšího vás čeká u nás ve FAIRY PLAY atelieru, kde se hraní a tvoření meze nekladou!

Praktické doporučení

– Na hodinu doporučujeme vzít oblečení na převlečení (k dispozici pro vás bude šatna a koupelna se sprchovým koutem), případně přezůvky.

– Svačinka a pití pro vaše ratolesti se může během tvoření určitě hodit